+90 216 428 11 20
  info@termotrans.com
 
 

ENDÜSTRİYEL UYGULAMALAR

Çelik ve Metal Uygulamaları

Demir maden filizini, alüminyumu, bakırı ve diğer metalleri çubuk, levha, boru, vb.'ye dönüştürmek büyük miktarda termal enerji gerektirir. Bu ısının büyük bir kısmı sıcak hava, gaz ve buhar olarak israf edilir. Büyük bir miktarı da binalar, ekipmanlar, sertleştirme yağları, çeliğe su verme suyu ve diğer akışkanlarca emilir. Bütün bunların soğutulması gereklidir. Termotrans Plakalı Isı Eşanjörleri endüstride ihtiyaç duyulan hemen hemen bütün alanlarda en uygun çözümleri müşterilerine sunmaktadır...
Hamur ve Kağıt Uygulamaları
Termotrans Plakalı Isı Eşanjörleri Hamur ve Kağıt Endüstrisindeki bir çok değişik proses için bir çok spesifik kapasite ve ortam gereksinimlerini yerine getirebilir. Sıklıkla ortamlar, Geniş aralıklı plakalı ısı eşanjörlerimizin kullanılabileceği, fiber ve katılar içerir. Gerçek şu ki, eşanjörlerimiz, özellikle değişik alaşımların kullanılmasının gerektiği yerlerde, en az miktarda malzemeyle en yüksek performansı sağlar.
Kimyasal Uygulamalar
Kimya endüstrisi ısı eşanjörleri için çeşitli kapasiteler gerektiren çok çeşitli kimyasal ürünlerin yansıttığı en çeşitli uygulamaları sunar. Termotrans Plakalı Isı Eşanjörleri, sülfürik asit ya da soğuruculardan oluşan klorini soğutmaktan, son kimyasallar, sentetik fiberler, polioller, aldehidler, vb. içeren uygulamalara, her uygulamayı yerine getirebilecek kapasiteye sahiptir.
Şeker Uygulamaları
Plakalı ısı eşanjörleri şeker endüstrisinde ince şeker suyunu buharlaştırmadan önce ısıtmak, özsuyunu ve şurupları ısıtmak için kullanılır. Hemen hemen bütün şeker fabrikalarında birincil enerjinin tüketimini azaltma gereksinimi düşük sıcaklık farkını doğurur. Bu, Termotrans Plakalı Isı Eşanjörlerinin göze çarpan bir performans sağladığı bir alandır.
Yağ ve Gaz Uygulamaları
Ham yağın ısıtılması ve soğutulması ve üçüncül geri kazanım için enjeksiyon suyunun ısıtılması petrol endüstrisi uygulamaları dahilindedir. Uygulamalar değişik talepler gerektirir. Termal ekipmanın yalnızca aşındırıcı ortam ve çevreye dayanıklı olması değil, aynı zamanda son derece sağlam olması gerekir. Termotrans Plakalı Isı Eşanjörleri, korozif akışkanlara dayanıklı, titanyum plakalı ısı eşanjörleriyle bu tip uygulamalarınızda sizlere en uygun çözümleri sunmaktadır.
 
 
 
Copright © TERMOTRANS. Her Hakkı Saklıdır.
Anasayfa | Hakkımızda | Ürünler | Servis Hizmetlerimiz | Yedek Parça | Uygulamalar | İletişim