+90 216 428 11 20
  info@termotrans.com
 
 

SWEP KAYNAKLI PLAKALI ISI EŞANJÖRLERİ


SWEP
  Dünyanın  Kaynaklı Plakalı Isı Eşanjörleri(BPHEs)  konusunda lider üreticisidir. 
Kaynaklı Plakalı Isı Eşanjörleri yüksek verimlilikte ısı transferinin gerekli olduğu soğutma, ısıtma ve endüstriyel uygulamalarda kullanılır.

KAYNAKLI PLAKALI ISI EŞANJÖRLERİ AVANTAJLARI


Maksimum Verim

SWEP Kaynaklı Plakalı Isı Eşanjörlerinde eşanjörün %95 i ısı tranferinde kullanılır. Contaya ihtiyaç olmadığı için ısı transferi açısından "ölü alan" bulunmamaktadır.Borulu eşanjöre kıyasla 10 kat fazla, contalı eşanjör göre %25 fazla kapasite elde edilir.


Hacim ve Ağırlık Avantajı

SWEP Kaynaklı Plakalı Isı Eşanjörleri ağırlık ve hacimsel olarak, aynı kapasitedeki borulu eşanjörün %10-15 i kadardır. Bu nedenle  ağırlık ve hacimsel olarak %85-90 oranında avantaj sağlar.


Gerçek Ters Yönde Akış(Counter-current flow)
SWEP
Kaynaklı Plakalı Isı Eşanjörleri Counter-current akışı ile, dizayn kriterlerine çok daha yakın sıcaklık yaklaşımı avantajına ulaşır.


Mükemmel Termal Performans

SWEP Kaynaklı Plakalı Isı Eşanjörleri, yüksek türbülanslı akışa bağlı olarak 1ºC sıcaklık farkında bile mükemmel ısı transferi sağlar.


Yüksek Çalışma Sıcaklığı ve  Basıncı

SWEP Kaynaklı Plakalı Isı Eşanjörleri, 31bar maksimum çalışma basıncı ve 225 ºC  maksimum çalışma sıcaklığına sahiptir.


Düşük İlk Yatırım Maliyeti

SWEP Kaynaklı Plakalı Isı Eşanjörleri, yüksek ısı trasfer katsayısı sağlayan teknolojisi ve yüksek verilimliliği nedeniyle aynı miktarda ısı transferini sağlamak için daha az miktarda akışkan kullanır.İlk yatırım maliyeti açısından avantaj sağlar.


Kendi Kendini Temizleme

SWEP Kaynaklı Plakalı Isı Eşanjörleri, yüksek türbülanslı diazynı ile kendi kendini temizleme özelliğine sahiptir. İşletme maliyeti açısından avantaj sağlar.

SOĞUTMA UYGULAMA ALANLARI

Air dryers

Chillers

Kaskad

Heat pumps

Soğutma sistemleri

Absorbsiyonlu chillers

Ekonomizörler

İndirect soğutma sistemleri

Subcoolers

ISITMA UYGULAMA ALANLARI

Boyler

Buhar

Merkezi Isıtma

Sıhhi tesisat

ENDÜSTRİYEL UYGULAMALAR
Kojenerasyon sistemleri

Deiyonize su sistemleri

Hidrolik yağ soğutma

Makine, motor yağ soğutma

SWEP KAYNAKLI PLAKALI ISI EŞANJÖRLERİ TEMEL MODELLERİ


B Serisi

B Serisi SWEP Kaynaklı Plakalı Eşanjörler oldukça geniş uygulama alanı,plaka ve port ebatları, plaka ve sızdırmazlık malzemesi çeşitleri ve farklı çalışma basınçları ile SWEP Kaynaklı Plakalı Isı Eşanjörleri’nin en çok tercih edilen serisidir.

 


D Serisi

SWEP Kaynaklı Plakalı Isı Eşanjörleri’nin patentli gerçek çift akışlı(dual-circuit) ürünüdür.DV ve DB serilerinde sekonder devre akışkanı,iki primer devre akışkanı ile temastadır. Hatta bir primer devre akışı kesilse bile, herbir sekonder devre kanalı,primer devre kanalı ile temasını sürdürür. Bu avantajından dolayı D serisi eşanjörler, chiller, iklimlendirme kontrolü ve gıda soğutma kabinleri için yüksek hassasiyetli sistem uygulamaları için en mükemmel çözümdür.

 


V Serisi

V Serisi SWEP Kaynaklı Plakalı Eşanjörler, evaporatör uygulamaları için özel olarak geliştirilmiştir. V Serisi eşanjörlerde, soğutucu akışkan özel bir dağıtım mekanizması ile herbir kanala dağıtılmaktadır.Her uygulama için  istenilen performansı sağlamak için çok sayıda plaka ebatı mevcuttur.

 


E Serisi (Boyler Uygulaması)

E Serisi SWEP Kaynaklı Plakalı Eşanjörler, kaynaklı plakalı ısı eşanjörleri pazarının en verimli serisidir.Düşük basınçlı boyler ve orta dereceli sıcaklık uygulamaları için özel olarak geliştirilmiştir. Duvar tipi, yoğuşmalı kombiler ve kat kaloriferi kazanları için stud bolt, çeşitli boru bağlantıları veya vidalı bağlantılara montaj edilebilir.

 


AD Serisi

SWEP Kaynaklı Plakalı Eşanjörleri’nin AD Serisi, 0ºC çiğ noktasına yakın, yüksek kalitede kuru hava sağlamaktadır. Geniş ürün çeşitliliği ile, değişik kapasiteler için yüksek basınçlı hava,  düşük basınç kaybı v.b. gibi ihtiyaçlar karşılanır. Farklı debilerde optimum ısı transferini gerçekleştirmek için asimetrik plaka dizaynları da mevcuttur.

 


DW Serisi

DW Serisi SWEP Kaynaklı Plakalı Eşanjörler, Çift plakalı (Double Wall) özelliğe sahiptir. Gıda, ilaç endüstrisinde iki akışkanın birbirine karışma riskinin en aza indirilmesini gerektiren uygulamalar için dizayn edilmiştir.

 


HP Serisi

SWEP Kaynaklı Plakalı Eşanjörleri’nin HP Serisi, R410A soğutucu akışkanının kullanıldığı, max 45bar basınca kadar olan, kondenser, evaporatör, desuperheaters, subcooler ve ekonomizör uygulamaları için geliştirilmiş yüksek basınç dayanımlı seridir.

EN ÇOK KULLANILAN SWEP MODELLERİ

B5, B8, BX8T, M10, B10T, V10T, B12, B16, BDW16DW, B25T, V25T, B28, B80, V80, P80, B35, V35, B200, V200, B200T, V200T, P200T, DBD200, DPD200, DVD200, DPD300, B120T, V120T, P120T, B50, B56, DBD47, DVD47, B57, B60, B427, B400, V400, B400T, V400T, S400T, VX400, P400T, VH400T, DBD400, DVD400, DPD400, DBD58, DVD58, B439, DBD500, DSD500, B500T, S500T, VH500T, B65, V65

Swep BPHEs modelleriyle ilgili daha detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayınız.
http://www.swep.net/index.php?tpl=productmodels&lang=en&id=361

 
 
Copright © TERMOTRANS. Her Hakkı Saklıdır.
Anasayfa | Hakkımızda | Ürünler | Servis Hizmetlerimiz | Yedek Parça | Uygulamalar | İletişim