+90 216 428 11 20
  info@termotrans.com
 
 

HVAC UYGULAMALAR
HVAC (Isıtma, Havalandırma, İklimlendirme) Uygulamaları
Konforlu, rahat bir ortam iklimi bir kalite faktörüdür. Kontrol edilmeyen bir sıcaklık çalışma koşullarına ve konfora etki eder. Ne çok sıcak, ne de soğuk olmalıdır. Bölgesel ısıtmaya ve boylerlere ek olarak proseslerden, ekipmanlardan ve kanalizasyondan gelen aşırı ısıyı kullanmak sadece çevresel yükü azaltmaz, ayrıca enerji tüketimini de azaltır. Aynı şekilde nehir veya göl suları bölgesel soğutma sistemlerinde kullanılarak soğutucuların tehlikesini azaltabilir.
UYGULAMA ÖRNEKLERİ
Yenileyici Isı Transferi
Soğuk besinler ısıtılmalı, sıcak besinler de soğutulmalıdır. Her iki durumda da bir ısı eşanjörü kullanılabilir.
Chiller By Pass
Çevre ısısı yeterince düşükse soğutma suyunu direk olarak soğutma kulesinden almak yoluyla büyük bir maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz. Isı eşanjörü Chiller devresinde by-pass yapmanızı sağlar. Aynı zamanda soğutma kuleniz izole edilmiş olur; bu da saha borulamanızı ve diğer ekipmanınızı korur.
Soğutma Kulesi Devresi İzolasyonu
Bu uygulama yakındaki bir nehir ya da göl suyunun kullanıldığı durumlarda su kaynaklı arıza problemlerinin çözümünü gösterir. İki-beş kat geniş bir kanal derinliğine sahip bir Geniş aralıklı plakalı ısı eşanjörü bu tip bir uygulama için çok uygundur. Tamamen arıza güvenlikli bir operasyonun gerektiği durumlarda, ters yıkama sırasında birbirini yedekleyen iki devre kullanılmasını öneririz.
Kullanma Sıcak Suyu Temini
Kullanım sıcak suyu temininde hijyenik, yüksek verimli, uzun ömürlü ve en ekonomik çözüm olan Termotrans Plakalı Isı Eşanjörleri, Endüstriyel tesisler ve konutlardaki uygulamalarınızda yüksek verimin adresidir.
Havuz Isıtma
Termotrans Plakalı Isı Eşanjörleri, yüksek verimi ile havuzun ilk devreye alma ve kullanım süresi açısından sağladığı konforun yanısıra en ekonomik çözümdür.
 
 
 
Copright © TERMOTRANS. Her Hakkı Saklıdır.
Anasayfa | Hakkımızda | Ürünler | Servis Hizmetlerimiz | Yedek Parça | Uygulamalar | İletişim